ČeskyCS   |   EnglishEN

Vítězem All Stars Cupu 2015 se stali hráči SK Slavia Praha!

Vítězem All Stars Cupu 2015 se stali hráči SK Slavia Praha! Při svém sedmém startu se konečně dočkali prvního vítězství v turnaji. Rozhodl o tom penaltový rozstřel po bezbrankovém finále s FC Porto. Gratulujeme!

x

O turnaji

U17 All Stars Cup 2015, tak zní oficiální název mezinárodního juniorského turnaje, který má před sebou už 7. ročník a jehož dějištěm bude tradičně areál SK Slavia Praha. V praxi to znamená, že i letos pokračujeme v unikátním „časosběrném“ projektu a posedmé za sebou pořádáme akci pro kategorií hráčů narozených v roce 1998. Když jsme s turnajem začínali, byli to desetiletí kluci, kteří se učili hrát na velkém hřišti. Dnes jsou to sedmnáctiletí mládenci, kteří pomalu vstupují do fotbalu dospělých.


Popravdě řečeno, letošní All Stars Cup se připravoval obtížně. Obtížněji než předchozí ročníky. U profesionálních klubů totiž platí přímá úměra, že čím starší juniorská kategorie, tím složitější je získat ji pro podobný turnaj. Termínové listiny jsou zpravidla plné od začátku do konce sezóny a kluby mají své vlastní představy a preference, jak se svými hráči v tomto věku nakládat.


Navíc jsme museli upravit termín turnaje. Dosud se vždy konal třetí víkend v červnu, ale tentokrát to bude už o týden dřív, tedy od 12.6. do 14.6. 2015. Důvody jsou dva. Jednak květnový finálový turnaj ME do 17 let v Bulharsku, na němž startuje i česká reprezentace. Jednak závěrečný turnaj ME do 21 let, jenž od 17.6. hostí Česká republika – s puncem největší fotbalové akce, která kdy byla na našem území pořádána. All Stars Cup se tedy musel vklínit mezi oba evropské šampionáty. Pro závěrečné zápasy našeho turnaje tentokrát nelze využít ani hlavní stadion Synot Tip Arena, který je vyhrazen výhradně pro potřeby UEFA, resp. EURO U21.


Startovní pole All Stars Cupu se letos opět proměnilo. V souladu s naší filozofií nabízet tuzemským účastníkům ojedinělou mezinárodní konfrontaci je tu řada nových klubů, zaručujících požadovanou pestrost fotbalových škol a stylů. Poprvé přijíždí portugalský gigant FC Porto či německá Borussie Mönchengladbach. Premiérově se představí také finské HJK Helsinky, rumunská Universitatea Craiova či slovenský AS Trenčín. Velice nás těší, že k nám míří i kluby z ostatních kontinentů, z Asie japonský JEF United, ze střední Ameriky mexický Pumas UNAM. Atraktivním, byť nejméně známým účastníkem by měl být alžírský Chabab Riadhi Belouizdad, vůbec první africký klub na All Stars Cupu!


Víme, že All Stars Cup je silný fotbalový produkt. Patří k top turnajům v dané věkové kategorii. Sice se nemůže finančně měřit s podniky typu Al Kass International Cup v Kataru, kde mají všichni účastníci uhrazenou dopravu i ubytování a ještě k tomu dostávají prize money. Na druhé straně má náš turnaj jedinečné know-how a nespornou sportovní hodnotu. Aby si jí udržel a dále rozvíjel, potřebuje podporu silných subjektů. Proto si velice vážíme těch, kteří to tak vnímají a vycházejí nám vstříc. Tak jako naši klíčoví partneři, jimiž jsou Městská část Praha 10 (Záštita), Fotbalová asociace České republiky a Magistrát hlavního města Prahy (Záštita). Spoluorganizátorem turnaje je také Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy.


Zopakujme tedy ještě jednou hlavní informaci: U17 All Stars Cup 2015 se koná ve dnech 12.6. - 14.6. v areálu SK Slavia Praha ve Vladivostocké ulici v Praze 10. Každý den se hraje od 9.00 hodin až do večera. Přijďte se podívat na dnešní fotbalové naděje, které se mohou stát zítřejšími hvězdami!

Partneři


Generální partner
Destination Group
Záštita nad turnajem
Obchodní partneři
FV Plast
Nadační fond mládežnického fotbalu
World Wine Winestore
ISM
Nehoda Sport
Chemcosport
Umbro
TOI TOI
TOP HOTEL
Promsat
Aqua Palace Praha
Transcentrum
Maximum Catering
AMJ
ČPP
East Bohemia Fruit
Mediální partneři
Sport 1
Sport 2 HD
Pro football
Pražský fotbalový svaz

Kontakty & sociální sítě


BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4Zobrazit všechny kontakty