ČeskyCS   |   EnglishEN

Vítězem All Stars Cupu 2017 se stal tým FC Porto!

Při své třetí účasti v Praze (2. místo v roce 2015, 3. místo v roce 2016) dokázali mladí Portugalci dojít až na vrchol. Navázali tak na dřívější vítěznou vlnu svých krajanů ze Sportingu Lisabon a po čtyřech letech vrací ušatý pohár do Portugalska. O jejich vítězství v dramatickém finále s japonskou Fukuokou, které se hrálo na stadionu Bohemians v Ďolíčku, rozhodl po remíze 1:1 až penaltový rozstřel! Gratulujeme!

x

O turnaji

All Stars Cup 2017 je za dveřmi. Elitní fotbalové týmy kategorie U16 (hráči narození 2001) se znovu objeví v Praze, aby zde během třetího červnového víkendu (16. - 18.6.) bojovaly o stříbrný ušatý pohár podobající se trofeji pro vítěze Ligy mistrů.


Paralela s nejprestižnější evropskou klubovou soutěží obsahuje jistou nadsázku, ale je nepochybné, že All Stars Cup je dnes už zavedená značka jednoho z nejlépe obsazených a nejuznávanějších juniorských turnajů na starém kontinentě. Skladba letošních účastníků to potvrzuje.


Vůbec poprvé přijíždí hned trojice klubů, které patří do nejvybranější a nejbohatší fotbalové společnosti – Arsenal FC, Borussia Dortmund a Paris Saint-Germain. Je jistě zajímavé a o lecčems vypovídající, že všechny tři dříve “nedobytné” kluby letos na naši nabídku kývly. Spolu s nimi dorazí osvědčené firmy, které jsou vždy synonymem fotbalové kvality – FC Porto, Atlético Madrid, FC Midtjylland, Altinordu Izmir. Velice nás těší, že opět můžeme přivítat mimoevropské účastníky. Už počvrté k turnaji nastoupí Chivas Guadalajara, premiérovou účast zažije Avispa Fukuoka.


Méně slavnou, ale o to více sledovanou polovinu startovního pole tvoří tuzemské kluby. Mezi nimi je jediným nováčkem FC Vysočina Jihlava. Za zmínku stojí, že po šestileté pauze se na All Stars Cup vrací pražská Sparta.


Ve všech oborech lidské činnosti, tím spíše ve fotbale platí, že kvalitu musíte zaplatit. Proto jsme přivítali zájem ze strany Fotbalové asociace České republiky (FAČR) o zintenzívnění vzájemné spolupráce a poskytnutí zásadní podpory celému projektu. Líbí se nám pohled FAČR, který turnaj považuje nejen za výjimečnou mezinárodní konfrontaci na našem území, ale chápe jej i jako důležitý ukazatel a měřítko pro výběr nejlepších domácích hráčů do juniorských reprezentací. Podaří-li se příslib vzájemné dlouhodobé spolupráce uvést v život, získá All Stars Cup partnera z nejsilnějších.


Stejně jako v minulých letech, i letošní ročník počítá s pořadatelskou součinností SK Slavia Praha a Bohemians Praha 1905. All Stars Cup se odehraje v areálu Slavie ve Vladivostocké ulici, závěrečné dva zápasy (o 3. místo, finále) se pak přesunou na stadion Bohemians v Ďolíčku.


A ještě jedna dobrá zpráva na závěr: poprvé v devítileté historii turnaje budou oba závěrečné zápasy o umístění (v neděli 18.6. od 19.00, resp. 20.00 hod.) odvysílány přímým přenosem – na stanici 02 TV Sport!

Partneři


Generální partner
FV Plast
Záštita nad turnajem
Obchodní partneři
World Wine Winestore
Unimex Group
Česká Pojišťovna
Maximum Catering
TOI TOI
Česko-německé kulturní jaro 2017
Pombar
East Bohemia Fruit
Aqua Palace Praha
BC-HSV
Transcentrum
Umbro
ISM
Nehoda Sport
Mediální partneři
O2 TV Sport

Kontakty & sociální sítě


BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4Zobrazit všechny kontakty