ČeskyCS   |   EnglishEN

Vítězem All Stars Cupu 2018 se stala FC Barcelona!

Přijeli, viděli, zvítězili! Slavná FC Barcelona v Praze splnila očekávání a nabídla divákům galapředstavení hodné svého jména. Tým s řadou vynikajících hráčů ve všech řadách s přehledem postoupil do finále, kde porazil 2:0 silnou Herthu BSC. Stadion Bohemians Ďolíček tak byl svědkem světového fotbalu v kategorii do 16 let. Gratulujeme, hoši - ¡enhorabuena, muchachos!

x

O turnaji

Jubilejní All Stars Cup: FAČR poprvé spoluorganizátorem!


All Stars Cup letos zažívá kulaté jubileum: hraje se už desátý ročník! Kromě toho, že k výročí vzniklo nové logo, se na první pohled zdá, že turnaj se představí ve své tradiční, osvědčené podobě. Ale není to tak docela pravda. Co tedy zůstává a co se mění?


Zůstává termín: třetí červnový prodloužený víkend tentokrát vychází na 15.-17.6. 2018.


Zůstává kategorie: U16 v této sezóně patří mladým fotbalistům narozeným v roce 2002.


Zůstává hrací systém: účastní se 16 týmů z celého světa, každý z nich odehraje devět zápasů, v pátek a a v sobotu ve skupinách, v neděli v play-off. Celkem 72 zápasů, rovnoměrně rozprostřených do tří hracích dnů.


Zásadně se však mění organizační pojetí turnaje! Po letech hledání se podařilo dosáhnout dohody s Fotbalovou asociací České republiky, která se spolu s naší agenturou stává organizátorem turnaje! Dříve FAČR poskytoval turnaji především záštitu, mezinárodní záruky a prostřednictvím komise rozhodčích i ligové arbitry. V současnosti, s turnajem zahrnutým v rozpočtových plánech asociace, se vzájemná spolupráce posouvá na kvalitativně jinou, partnerskou úroveň.


Mění se také dějiště turnaje! Po osmi letech v tréninkovém centru SK Slavia Praha ve Vladivostocké ulici (první ročník proběhl v areálu FC Háje Jižní Město) se All Stars Cup přesouvá do sportovního centra Horní Počernice. Kdysi se zde hrávala druhá liga, dnes tu působí slávistické dorostenecké výběry i juniorka.


Ze sportovního hlediska je to bezpochyby změna k lepšímu. Na obou hřištích, určených pro zápasy, je totiž přírodní trávník, takže celý turnaj by se měl odehrát na stejném povrchu. Diváci ocení, že k hlavnímu hřišti se přimyká zastřešená tribuna s místy k sezení, která chrání před ostrým sluncem i deštivým počasím. K dispozici je i hrací plocha s kvalitní umělou trávou, týmům však poslouží jen pro předzápasová rozcvičení. Areál v Horních Počernicích je zajímavý také v tom, že kromě hřišť zahrnuje i tři správní budovy se šatnami, vedle toho současně nabízí tři restaurace!


Lze předpokládat, že se změnou areálu a jiném uspořádání hracích ploch bude mít turnaj odlišnou atmosféru než v minulosti. Při souběžně hraných utkáních si divák bude muset vybrat, ke kterému hřišti zamíří, zřejmě se dá čekat větší „migrace“ davů z místa na místo.


Ještě pár slov k obsazení. All Stars Cup je synonymem kvality a ročník 2018 to znovu potvrzuje. Hlavním tahákem je FC Barcelona, která po mnoha letech vyslyšela naše pozvání a posílá tým Cadete A. Nepřijíždí ovšem poprvé, v roce 2010 zde startovala FC Barcelona escola. Loňské vítězství obhajuje FC Porto, po loňské premiéře se vrací Paris Saint-Germain či japonská Fukuoka, nechybí mexický Chivas Guadalajara. Každoročně se objevují nováčci a letos je to silný východní trojlístek Zenit Petrohrad, Besiktas JK a SC Gabala. Z tuzemských klubů čeká premiéra na 1. FC Slovácko a FC Fastav Zlín.


All Stars Cup i letos pořádáme ve spolupráci s fotbalovými kluby SK Slavia Praha a Bohemians Praha 1905, za podpory Magistrátu HMP a MČ Praha 10. Přijďte se podívat, začínáme jen o den později než fotbalové MS v Rusku. Zahajovací zápas šampionátu je 14.6. v Moskvě, All Stars Cup má výkop 15.6. v Praze! Sedmdesát zápasů náš čeká v Horních Počernicích, závěrečné dva (o 3. místo a finále) na stadiónu Bohemians v Ďolíčku.
All Stars Cup

Partneři


Záštita nad turnajem
Obchodní partneři
World Wine Winestore
ISM
Physicool.cz
Maximum Catering
Nehoda Sport
Česko-německý fond budoucnosti
TOI TOI
FV Plast
Dynamictape.cz
Transcentrum
Umbro
Aqua Palace Praha
Pombar
East Bohemia Fruit
Mediální partneři
O2 TV Sport

Kontakty & sociální sítě


BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4Zobrazit všechny kontakty