CS  |  EN=

O turnaji

Je nám líto, turnaj musíme zrušit


Je nám to líto, ale nemůžeme jinak. Rušíme letošní ročník juniorského turnaje All Stars Cup 2023. Po půlroční přípravě a potvrzení účasti 10 klubů z celkových 16 musíme celý projekt zastavit. Z objektivních důvodů. Přes veškeré úsilí nedokážeme naplnit potřebný rozpočet, tím pádem nemůžeme zorganizovat turnaj tak, jak bychom chtěli a jak jsme byli v minulosti zvyklí.

Měli jsme s All Stars Cupem dlouhou, tři roky trvající přestávku způsobenou covidem. Naposledy jsme turnaj uspořádali v roce 2019, letošním ročníkem jsme chtěli navázat. Samozřejmě víme, že atmosféra ve společnosti je dnes jiná - mnohem nejistější, napjatější a komplikovanější než v době předcovidové. Ale právě proto jsme se do přípravy turnaje pustili, abychom toto nepříliš vstřícné období překonali a přenesli se dál.

Ukázalo se však, že to nejde a točíme se v začarovaném kruhu. Alespoň tak jsme to při průběžných jednáních s nejrůznějšími subjekty včetně klubů vnímali.

Nepodpořily nás velké, silně ziskové firmy. Většinou s odůvodněním, že svoji podporu směřují do jiných zájmových segmentů. Můžeme se jen domnívat, proč zrovna mládežnický fotbal mezi ně nepatří.

Nepodpořilo nás vedení FAČR, které by za All Stars Cupem z logiky věci mělo stát, protože žádný podobný turnaj u nás není. Oni však pro mladé talentované hráče vidí jinou prioritu, do které chtějí investovat, a to jsou především Regionální akademie v kategorii čtrnáctiletých a patnáctiletých. Vzhledem k tomu, že odmítli i navrhovaný model zásadní podpory našeho turnaje prostřednictvím své obchodní společnosti STES, ztrácí se také naděje na tento způsob spolupráce a tedy i na udržitelnou budoucnost projektu.

Nelze se ani spoléhat na granty z veřejných zdrojů. Nikdy totiž nevíme, jestli uspějeme s žádostmi, protože úřady si s rozhodnutím dávají načas. Náš turnaj sice spadá pod významné mezinárodní sportovní akce, což někomu může znít slibně, ale až měsíc nebo dva před jeho konáním se dozvíte, jestli jste dotaci obdrželi nebo ne. Z toho se zodpovědný finanční plán sestavit nedá.

Taková je realita. Bohužel. S těžkým srdcem se proto omlouváme hlavně všem klubům, s nimiž jsme v uplynulých měsících komunikovali a domluvili se na jejich účasti při All Stars Cupu 2023. A zejména těm, které měly finančně participovat na letecké dopravě či pobytu svého týmu v Praze.

Zrušit turnaj bylo pro nás těžké rozhodnutí, ale museli jsme ho udělat. Jsme zvyklí pracovat na profesionální úrovni a než si dobrovolně snižovat laťku, sklouzávat k amatérské či charitativní činnosti, či dokonce upadat do dluhů, je lepší projekt včas zastavit a vypořádat se s vytvořenými závazky.

Každopádně se ukazuje, že juniorský turnaj typu All Stars Cupu, se špičkovým mezinárodním obsazením a početným týmem spolupracovníků, u nás může úspěšně organizovat jen firma se silným finančním zázemím, bez závislosti na libovůli druhých či třetích subjektů.

Což dnes platí více než kdy předtím.


All Stars Cup


All Stars Cup

Účastníci


ÚčastníciTýmy jsou uspořádány v abecedním pořadí. O jejich umístění do skupin rozhodne los.

Kontakty & sociální sítě


+420 244 402 289

BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4


Zobrazit všechny kontakty