ČeskyCS   |   EnglishEN

Aktuality

Olympique Marseille znovu na scéně!

16.3.2020

Olympique Marseille znovu na scéně! Po pěti letech se do Prahy vrací slavný francouzský klub, mnohonásobný mistr své země a vítěz Ligy mistrů. V přístavním středomořském městě mají nejen krásný stadion Stade Vélodrom s ostře se zvedajícími tribunami a vlnitou střechou, ale i vyhlášenou akademii trvale produkující špičkové hráče pro francouzský i mezinárodní fotbal. Příkladem může být Florian Chabrolle, který byl na All Stars Cupu 2015 vyhlášen nejlepším záložníkem a dnes je součástí marseillského A týmu. Juniorské výběry OM startovaly v Praze třikrát za sebou v letech 2013 až 2015. Nejlepšího výsledku Francouzi dosáhli v roce 2014, když obsadili 2. místo po těsné finálové prohře 0:1 Hamburgerem SV. O účast na našem turnaji v Marseille hodně stáli a potvrdili ji i s vědomím současné složité situace. Jsou prostě optimisty a věří, že v červnu už coronavir bude pod kontrolou a fotbalové trávníky v permanenci. My jen dodáváme – kéž by!

Olympique Marseille


AC Sparta Praha – pátý start na All Stars Cupu!

11.3.2020

Součástí letošního All Stars Cupu bude také AC Sparta Praha! Nejslavnější a historicky nejúspěšnější český klub je uznávanou značkou, v zahraničí často i synonymem českého klubového fotbalu. Ač se Spartě v posledním desetiletí nedaří získávat mistrovské tituly a probojovat se do Ligy mistrů, na domácí půdě má v mnoha ohledech výsadní postavení. Její mádežnická akademie na Strahově je dlouhodobě založena na systému, preferujícím fyzicky zdatné, důrazné a rychlostní typy fotbalistů. Stále častěji dostávají šanci v A týmu dospělých i odchovanci, aktuálně Hložek a Drchal. Sparta se zúčastní All Stars Cupu popáté. Premiérový ročník v roce 2009 vyhrála, v letech 2011 a 2017 skončila jedenáctá. V loňském roce se poprvé v hracím modelu se šestnácti účastníky dostala do finálové osmičky a obsadila 5. místo. Kuriozitou bylo, že v průběhu turnaje Letenští hned dvakrát absolvovali prestižní a i v této juniorské kategorii ostře sledované derby se Slavií. Sparťanský útočník Karabec navíc získal individuální cenu pro nejlepšího českého hráče All Stars Cupu.

AC Sparta Praha


FC Zbrojovka Brno – desátý start na All Stars Cupu!

10.3.2020

FC Zbrojovka Brno je dalším tuzemským účastníkem na letošním All Stars Cupu. Slavný klub, který momentálně bojuje o návrat do první ligy, se vždy mohl spolehnout na svou mládežnickou akademií. Vzešla z ní řada juniorských reprezentantů i ligových hráčů. Moravané si našeho turnaje váží, o čemž svědčí i to, že až na dvě výjimky byli při všech jeho ročnících a letos se chystají do Prahy už podesáté! Nejlépe skončili v roce 2010 – na pátém místě. Brněnští hráči si z All Stars Cupu třikrát odvezli individuální ocenění pro nejlepšího střelce. V roce 2010 získal trofej Jiří Miker, o dva roky později Daniel Hložek (starší bratr Adama, útočníka pražské Sparty), v roce 2017 si zlatou kopačku vystřílel také Lukáš Vorlický, ten ovšem spolu s dalšími třemi hráči! Při své poslední účasti v roce 2018 Zbrojovka obsadila jedenácté místo, když ze zahraničních týmů dokázala porazit jen japonskou Fukuoku.

FC Zbrojovka Brno


FC Fastav Zlín – potřetí za sebou na scéně All Stars Cupu

9.3.2020

Startovní listinu All Stars Cupu rozšiřuje FC Fastav Zlín. Klub je hrdým reprezentantem města, jež proslavil tvůrce obuvnického impéria Tomáš Baťa. Proto se místním fotbalistům přezdívá ševci. Klub momentálně prožívá jedno z nejlepších období své více než stoleté historie, vždyť v posledních dvou dekádách se pohybuje převážně v prvoligové společnosti. V sezóně 2017/18 ševci dokonce startovali v základní skupině Evropské ligy, což je jejich největší mezinárodní úspěch. Mládežnické výběry trvale patří mezi nejsilnější v moravském regionu, k čemuž přispívá i klubový Areál Vlastislava Marečka disponující několika hřišti, jak s přírodní trávou, tak s umělým povrchem. Mladí fotbalisté Fastavu přijíždějí na All Stars Cup potřetí za sebou. Při premiérové účasti v roce 2018 zaujali nebojácnými výkony a 10. místem, když nejhodnotnějším výsledkem byla bezbranková remíza s FC Porto. Loni si polepšili na 8. místo, když dokázali porazit i Chivas Guadalajara. Ve čtvrtfinále pak statečně vzdorovali skvělému Atlétiku Madrid, jemuž podlehli až po boji 0:1.

FC Fastav Zlín


Klub, který dává šanci mladým - 1. FC Slovácko

6.3.2020

Potřetí za sebou se na All Stars Cupu představí 1. FC Slovácko! Tím se pomalu stává pravidelným účastníkem našeho turnaje. Hrdý reprezentant moravského regionu má výchovu mladých fotbalistů jako jednu z priorit. Takovou filozofii klubu vštípil někdejší prezident Miroslav Valenta starší. V Uherském Hradišti tak už od roku 2001 mají akademii, která funguje, jak by měla – trpělivě vychovává talentované mladíky a dává jim šanci v profesionálním fotbale. Někdy klukům pomůže i do světa. Příkladem za všechny může být Michal Sadílek, jenž hraje v nizozemském PSV Eindhoven či brankář Matěj Kovář, který od roku 2018 působí v Manchesteru United. Slovácko dobře vnímá význam špičkové mezinárodní konfrontace v juniorských kategoriích, proto o účast na All Stars Cupu vždy velice stojí. V roce 2018 při své premiérové účasti obsadilo 13. místo, loni už se dostalo do finálové osmičky a skončilo šesté. Útočník Filip Vecheta se navíc stal nejlepším střelcem turnaje s osmi vstřelenými góly.

1. FC Slovácko


První kyperský klub na All Stars Cup!

5.3.2020

Dvanáctý ročník All Stars Cupu přivádí do Prahy první kyperský klub – AC Omonia Nikósie. Jeden z nejslavnějších a historicky nejúspěšnějších klubů ostrovního státu, s nejsilnější základnou fanoušků i největším stadionem v zemi. Omonia je dvacetinásobným kyperským mistrem a pravidelným účastníkem předkol evropských pohárů. Její kádr tvoří směsice hráčů z celého světa, včetně českých legionářů Lüftnera a Lecjakse. V době federálního Československa tu hrávali Mičinec, Kožlej či Tittel. Majitelem klubu je Stavros Papastavrou, kyperský byznysmen žijící v USA, jehož společnost působí na americkém trhu s hypotékami. Papastavrou se snaží modernizovat klub ve všech ohledech, z čehož těží i mládežnická akademie. Ta patří k nejlépe organizovaným a nejlépe vedeným v kyperském fotbale. Jejím cílem je vychovávat šikovné hráče, kteří se uplatní v A týmu Omonie, ba i v zahraničí. A zdá se, že práce s vlastními odchovanci se klubu vyplácí – jen v posledních dvou sezónách přešli čtyři hráči z akademie do kyperské ligy, další dva se dokonce přesunuli do německého Eintrachtu Frankfurt!

AC Omonia Nikósie


FK Zenit Petrohrad – po roční přestávce znovu v Praze

25.2.2020

FK Zenit Petrohrad je ruský velkoklub, který dlouhodobě patří mezi domácí fotbalovou elitu. Díky silnému sponzorovi Gazprom do města na Něvě pravidelně přicházejí špičkoví zahraniční hráči i trenéři. V kombinaci s nejlepšími domácími fotbalisty je klub úspěšný i na mezinárodní scéně, pravidelně hraje Ligu mistrů či Evropskou ligu. Českou a slovenskou stopu zde před lety zanechali trenér Petržela a hráči Šírl, Mareš, Čontofalský nebo Hartig. V roce 2017 Zenit vybudoval zbrusu nový stadion, dnes nazývaný Gazprom Arena, kde se odehrálo několik zápasů při MS 2018. V Petrohradě mají kvalitní akademii srovnatelnou s vyspělými kluby v západní Evropě. V areálu je šest hracích ploch převážně s umělým povrchem, fotbalová hala, ale také škola a internát s restaurací. Zdejší akademie sází na agresívní, přitom kombinační a pohledný fotbal. Všechny kategorie důsledně dodržují hrací systém 4-3-3, podle potřeby v různých obměnách a variantách. Petrohrad přijíždí na All Stars Cup podruhé, po roční přestávce. Při premiérové účasti v roce 2018 skončil na devátém místě.

FK Zenit Petrohrad


Chivas Guadalajara – rekordní sedmá účast Mexičanů na All Stars Cupu

16.1.2020

Chivas Guadalajara je třetím špičkovým účastníkem All Stars Cupu! Mexický velkoklub známý pod přezdívkou Chivas se pyšní domácími i mezinárodními úspěchy, kromě jiných je dvojnásobným vítězem Ligy mistrů CONCACAF, konfederace sdružující státy Severní a Střední Ameriky, a oblasti Karibiku. Chivas hraje své zápasy na ultramoderním stadiónu Akron a podle nepsaného pravidla za něj nastupují jen mexičtí hráči. Jeho nejslavnějším odchovancem je Javier “Chicharito” Hernandez, hrající dnes za Los Angeles Galaxy. Chloubou klubu je mládežnická akademie, která zaručuje, že každý juniorský tým Chivasu má nespornou fotbalovou kvalitu. Výchova mladých hráčů zde vychází z tzv. Chivas escuelas, fotbalových škol, kterých je okolo 80, rozesetých po celém Mexiku a dodávajících nejlepší jedince do klubové centrály v Guadalajaře. Vzorem je holandský fotbal a snoubení tří základních prvků: rychlosti, techniky a agresivity. Mladí Mexičané přijíždějí do Prahy už posedmé, což je rekordní počet účastí zahraničního klubu na našem turnaji!

Chivas Guadalajara


Paris Saint-Germain počtvrté za sebou do Prahy!

21.10.2019

Jako druhý v pořadí potvrdil svou účast na našem turnaji Paris Saint-Germain! Slavnému klubu se v Praze natolik zalíbilo, že přijíždí už počtvrté za sebou! V roce 2017 skončili Francouzi třináctí, o rok později osmí, v roce 2019 se probojovali až do finále, kde podlehli pražské Slavii. Bez ohledu na výsledky však týmy PSG vždy udivovaly oku lahodící hrou, technicky vytříbenou, takticky propracovanou. Někdejší reprezentační trenér dorostu Václav Kotal o nich s uznáním řekl, že jejich fotbal se svým pojetím nejvíce blíží dospělému. Díky nevyčerpatelnému katarskému kapitálu je výkladní skříní PSG samozřejmě A mužstvo nabité zahraničními hvězdami, stejně tak zde ale sází na poctivou dlouhodobou výchovu vlastních hráčů. Nejúspěšnějšími odchovanci z poslední doby jsou stoper Kimpembe či brankář Areola, nyní na hostování v Realu Madrid. O tom, že pařížský velkoklub považuje All Stars Cup za jeden z nejlepších mezinárodních turnajů v kategorii U16, svědčí výpověď trenéra Huarda v dokumentu O2 TV Sport k ročníku 2019. Můžete si ji najít v sekci Video.

Paris Saint-Germain


Fluminense FC – první brazilský klub na All Stars Cupu!

15.10.2019

All Stars Cup 2020 startuje skvělou zprávou. Jako první potvrdil svou účast Fluminense FC, jeden z nejslavnějších brazilských klubů! Byl založen v roce 1902, sídlí v Rio de Janeiro a jeho domovským stadionem je legendární Maracaná. Čtyřnásobný brazilský mistr, přezdívaný Tricolora nebo Flu, je tradičním dodavatelem hráčů do reprezentačního týmu. Klubová akademie, nazývaná Xerém, zajišťuje fotbalový i osobnostní rozvoj okolo 300 hráčů ve věku od 10 do 20 let. Nejznámějšími odchovanci, působícími dnes v Evropě, jsou Thiago Silva, Marcelo či Fabinho. Mládežnické týmy Fluminense jezdí na zahraniční turnaje po celém světě, kde zpravidla patří k nejlepším. Dvakrát vyhrály prestižní Premier Cup, považovaný za neoficiální mistrovství světa klubů do 15 let: v roce 2005 v Hong Kongu, v roce 2008 v Manchesteru. Tým, který přijede do Prahy, letos ve své zemi vyhrál Nike Premier Cup. All Stars Cup se tedy má na co těšit - Fluminense je vůbec první brazilský klub, který se našeho turnaje zúčastní!

Fluminense FC

Kontakty & sociální sítě


+420 234 119 111

BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4Zobrazit všechny kontakty