Aktuality - All Stars Cup 2018
ČeskyCS   |   EnglishEN

Aktuality

Kenny Nagera dostal kopačku pro nejlepšího střelce

9.10.2018

Mám ji! Kenny Nagera z Paris Saint Germain pózuje v tréninkovém areálu svého klubu s kopačkou pro nejlepšího střelce All Stars Cupu 2018. Kopačku dostal od organizátorů opožděně, stejně jako brněnský kanonýr Michal Ševčík. Nejlepší střelci byli tentokrát tři včetně Andy Carneira z FC Barcelona, jenž si trofej odvezl domů bezprostředně po turnaji. Podle zpráv z PSG byl Nagera z kopačky nadšený a na dálku za ni děkuje. Vystřílel si ji pěti góly do sítě Bohemians, Slovácka, Zenitu Petrohrad a Zlína.Kenny Nagera


FC Barcelona posílá pozdrav do Prahy na All Stars Cup 2018

13.6.2018FC Porto posílá pozdrav do Prahy na All Stars Cup 2018

12.6.2018Spoluorganizátor turnaje FAČR

8.6.2018

Michal Prokeš (vpravo), ředitel Sport.technického oddělení FAČR, již v oficiálním triku ASC 2018 a Antonín Barák (vlevo), vedoucí Úseku talentované mládeže FAČR se osobně v roli trenéra zúčastnil dvou ročníků ASC 2012 a 2013Antonín Barák a Michal Prokeš
Michal Prokeš (vpravo) a Antonín Barák (vlevo)


CENA FV PLAST, a.s. „nejlepší český hráč“

8.6.2018

Stejně jako v minulých letech bude i letos na All Stars Cupu vyhlášena cena „nejlepší český hráč“. V tomto roce převzala záštitu nad touto cenou akciová společnost FV Plast, která je dlouholetým partnerem turnaje. V průběhu tří hracích dnů bude skupina trenérů a fotbalových expertů sledovat české hráče a ten nejlepší z nich získá Apple iPad Wi-Fi 32GB, Space Grey 2018.iPad Wi-Fi 32GB


Informace o vstupu do areálu během turnaje

8.6.2018

V průběhu All Stars Cupu 2018 bude vstup do tréninkového areálu SK Xaverov zdarma pro kohokoliv, kdo se bude chtít přijít podívat. Vjezd do areálu bude po dobu turnaje uzavřen. Vstup bude umožněn pouze pěším. Vstup do Ďolíčku v neděli 17.6. na finálová utkání je také pro všechny zájemce zdarma.

Přejeme hezkou zábavu a těšíme se na Vás.Oficiální turnajový plakát ASC 2018 je k dispozici!

8.6.2018

S radostí oznamujeme, že oficiální plakát All Stars Cupu 2018 je ke stažení v sekci MÉDIA na našich stránkách. Zároveň žádáme všechny zúčastněné kluby, fanoušky a návštěvníky, aby plakát vyvěsili na svých webových stránkách či jinde. Děkujeme a těšíme se na Vás!Turnajový plakát


FK Dukla Praha se těší na All Stars Cup 2018

7.6.2018Besiktas JK se těší na All Stars Cup 2018

5.6.2018Paris Saint-Germain se těší na All Stars Cup 2018

5.6.2018Chivas Guadalajara posílá pozdrav do Prahy na All Stars Cup 2018

23.5.2018FC Viktoria posílá pozdrav do Prahy na All Stars Cup 2018

22.5.2018FC Slovácko posílá pozdrav do Prahy na All Stars Cup 2018

21.5.2018Gabala SC posílá pozdrav do Prahy na All Stars Cup 2018

16.5.2018Bohemians Praha 1905 se těší na All Stars Cup 2018

14.5.2018SK Slavia Praha se těší na All Stars Cup 2018

7.5.2018Nejlepší reference do Petrohradu

2.5.2018

Roman Verjaskin, manažer mládeže v Zenitu Petrohrad, přijel v prvních květnových dnech do Prahy, aby si prohlédl zázemí All Stars Cupu. Navštívil TOP Hotel Praha i sportovní centrum v Horních Počernicích včetně populární restaurace U Bobra, která je jeho součástí. „Tenhle způsob práce jsem odkoukal od Angličanů, konkrétně od FC Liverpool, s nímž náš klub blíže spolupracuje,“ přiblížil mladý Rus, v jehož gesci jsou veškeré mezinárodní kontakty mládežnických týmů Zenitu. „Je lepší si předem osahat prostředí, kam váš tým pojede. Zjistit, jaké možnosti nabízí hotel, jak dlouho pojedete autobusem z hotelu na hřiště, kde budou kluci obědvat a tak podobně. Potom víte, co vás čeká, a můžete se na to připravit, eventuálně požádat pořadatele o nějakou další službu. Hned po svém návratu budu informovat trenéra našeho týmu U16“. Na naši otázku, jaké reference bude doma o All Stars Cupu tlumočit, Verjaskin s úsměvem odpověděl, že jen ty nejlepší. Jen pro zajímavost, mládežnické týmy Zenitu Petrohrad, podporovaného plynárenským gigantem Gazprom, absolvují během sezóny 40 – 50 zahraničních turnajů po celém světě!


Roman Veryaskin
Roman Verjaskin na vltavském nábřeží


FC Zbrojovka Brno se těší do Prahy na All Stars Cup 2018

1.5.2018SK Slavia Praha – nejúspěšnější tuzemský tým na All Stars Cupu

19.4.2018

Seznam klubů pro All Stars Cup 2018 je kompletní! Posledním potvrzeným účastníkem je SK Slavia Praha. Historicky nejúspěšnější tuzemský klub na tomto turnaji, který spolu s pražskými Bohemians absolvoval všechny dosud odehrané ročníky. Logicky, vždyť už od druhého ročníku v roce 2010 je Slavia spolupořadatelem turnaje a poskytuje mu zázemí ve svém tréninkovém centru či na hlavním stadionu. Navíc juniorské týmy červenobílých patří v domácím prostředí dlouhodobě k tomu nejlepšímu. Jsou konkurenceschopné i v nejsilnější mezinárodní konkurenci. Svědčí o tom jejich dvojnásobné vítězství na turnaji v letech 2015 a 2016, stejně jako trvalá účast mezi nejlepší osmičkou či pravidelně získávané individuální ceny. V loňském ročníku All Stars Cupu skončila Slavia pátá, když ve čtvrtfinále vypadla s mexickým Chivasem Guadalajara na penalty a posléze zvítězila nad Borussií Dortmund a FC Midtjylland.


SK Slavia Praha


FC Fastav Zlín – první start a patnáctý tuzemský klub na All Stars Cupu

17.4.2018

Turnajová šestnáctka se pomalu uzavírá – dalším potvrzeným účastníkem je FC Fastav Zlín. Klub, který příští rok oslaví 100 let své existence, je hrdým reprezentantem města, které proslavil tvůrce obuvnického impéria Tomáš Baťa. Proto se místním fotbalistům přezdívá ševci. Během své dlouholeté existence klub většinou hrával druhou ligu, v posledních dvou dekádách se už ovšem zpravidla pohybuje v prvoligové společnosti. V minulé sezóně Zlín vyhrál národní pohár, což mu při shodě okolností dokonce vyneslo účast v základní skupině Evropské ligy! Co se týče mládeže, zlínský klub trvale patří mezi nejsilnější v moravském regionu a to v celém průřezu od žákovských kategorií přes dorostenecké až po juniorku. Mladí fotbalisté Fastavu přijíždějí na All Stars Cup poprvé, jde v pořadí o patnáctý tuzemský tým během desetileté turnajové historie.


FC Fastav Zlín


Bohemians Praha 1905, účastník i spolupořadatel turnaje

6.4.2018

Bohemians Praha 1905 jsou spolu se Slavií jediným klubem, který se účastní All Stars Cupu už od jeho vzniku a dosud nevynechal ani jeden ročník. Mladí klokani tak letos na turnaji budou hrát podesáté! Bohemians mají v rámci All Stars Cupu specifické postavení i díky tomu, že od roku 2014 jsou jeho spolupořadatelem, což se v praxi promítá zejména v poskytování hracích ploch a dalšího zázemí pro tréninky zúčastněných klubů. V loňském roce se navíc závěrečné zápasy turnaje odehrály na domovském stadionu zelenobílých, legendárním Ďolíčku. Ač ve skromných podmínkách, Bohemians vždy sázeli na výchovu vlastních hráčů s důrazem na tradiční bojovnost a nasazení, v posledních letech ovšem jednoznačně preferují fotbalovost a technické pojetí hry. Mládežnické týmy klokanů proto bývají konkurenceschopné i v mezinárodním měřítku. Nejlepším výsledkem Bohemians na All Stars Cupu je třetí místo z roku 2010, ve formátu se šestnácti účastníky je jejich maximem sedmé místo z roku 2016.


Bohemians Praha 1905


FC Zbrojovka Brno – devátý start na All Stars Cupu!

3.4.2018

FC Zbrojovka Brno je fotbalovou baštou jižní Moravy a její mládežnické týmy se pravidelně účastní All Stars Cupu. S jedinou výjimkou byli Moravané na všech ročnících turnaje! Nejlépe skončili v roce 2010 – na pátém místě. Brněnští hráči si z Prahy také dvakrát odvezli individuální ocenění pro nejlepší střelce turnaje. V roce 2010 trofej získal Jiří Miker, o dva roky později Daniel Hložek. Dnes už oba působí v jiných klubech. V minulém ročníku All Stars Cupu se Zbrojovka dostala do finálové osmičky, spolu s pražskou Slavií jako jediný tuzemský klub! Brno nakonec skončilo osmé, po jasné čtvrtfinálové prohře s Atlétikem Madrid, a následných dvou těsných porážkách s dánským Midtjyllandem a Borussií Dortmund.


FC Zbrojovka Brno


FC Viktoria Plzeň, stálice All Stars Cupu

14.3.2018

FC Viktoria Plzeň je dalším potvrzeným účastníkem All Stars Cupu. Čtyřnásobný mistr České republiky je v posledních letech pravidelným účastníkem evropských pohárových soutěží. Dvakrát se probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, třikrát byl v osmifinále Evropské ligy. Obrovský vzestup klubu se odráží i v mládežnických kategoriích. V Plzni je silná klubová, ale i regionální akademie, kde se připravují nejtalentovanější mladí hráči ze západních Čech. Viktoria startuje na All Stars Cupu už pošesté, patří tedy mezi tuzemské stálice. Zatím nejlepšího umístění dosáhla v roce 2012 postupem mezi elitní osmičku a konečnou osmou příčkou po těsných prohrách s Herthou BSC, CSKA Moskva a Partizanem Bělehrad. V minulém roce skončila Plzeň desátá, když v souboji o 9. místo podlehla londýnskému Arsenalu.


FC Viktoria Plzeň


Vylepší pražská Dukla své dosavadní maximum?

1.3.2018

Dalším klubem, který přijal pozvání k účasti na All Stars Cupu, je FK Dukla Praha. Jedná se o tradičního pražského účastníka, který ze všech turnajových ročníků vynechal jen ten první v roce 2009. V hracím formátu se šestnácti týmy se Dukla nejlépe umístila v letech 2013 a 2015, kdy skončila dvanáctá. Nejblíže postupu do finálové osmičky byla v roce 2015, kdy při bodové rovnosti s několika ostatními týmy rozhodlo v její neprospěch jen horší skóre. Klub z Julisky si velice váží své účasti na špičkově obsazeném turnaji, na oplátku jsou jeho týmy každý rok zárukou poctivého běhavého fotbalu, který se jen těžko překonává. Nelze pochybovat, že se stejným zaujetím Dukla nastoupí i letos a pokusí se vylepšit své dosavadní maximum.


FK Dukla Praha


Hertha BSC – do třetice všeho dobrého?

26.2.2018

Dalším účastníkem All Stars Cupu je Hertha Berliner Sport-Club. Tradiční bundesligový klub, který hraje své domácí zápasy na Olympijském stadionu a v jehož barvách nastupuje i český reprezentant Vladimír Darida. Všechno zde funguje s typickou německou systematičností a důsledností, ale více než jinde tu u mládeže dbají na propracovaný systém hry, provázanost juniorských celků s profitýmem dospělých, jakož i na spolupráci se základními a středními školami. Součástí akademie Herthy je také internát, kde bydlí všichni mladí hráči, kteří nepocházejí z Berlína. Zajímavostí je, že místní odchovanec Arne Maier, v roce 2015 vyhlášený nejlepším obráncem All Stars Cupu, je dnes už stabilním hráčem A týmu. Hertha BSC je jediný z německých klubů, který se do Prahy opakovaně vrací. Po startech v letech 2012 (4. místo) a 2015 (5. místo) přijíždí letos už potřetí. Takže – do třetice všeho dobrého?


Hertha BSC


1. FC Slovácko čeká premiéra na All Stars Cupu!

19.2.2018

V minulosti to z různých příčin nedopadlo, letos konečně ano. Na All Stars Cup poprvé přijíždí 1. FC Slovácko! Klub, který je hrdým reprezentantem moravského regionu, jehož jméno nese ve svém názvu. Zatímco A mužstvo zpravidla bojuje v nižších patrech ligové tabulky, mládežnické týmy Slovácka patří ve svých kategoriích k nejlepším. Což je dáno tím, že klub důsledně naplňuje vizi svého někdejšího prezidenta Miroslava Valenty staršího. Ten viděl budoucnost fotbalu, a to nejen ve svém klubu, ve vytvoření špičkových podmínek pro talentovanou mládež. V Uherském Hradišti tak už od roku 2001 mají akademii, která funguje, jak by měla – trpělivě vychovává mladé fotbalisty a dává jim šanci, aby se uchytili v profesionálním fotbale. Nejen ve vlastním A týmu, ale i v zahraničí. Příkladem za všechny budiž Michal Sadílek, jenž už v dorosteneckém věku získal angažmá v nizozemském PSV Eindhoven. 1. FC Slovácko je v pořadí čtrnáctým tuzemským týmem, který se All Stars Cupu zúčastní.


1. FC Slovácko


Mexický Chivas popáté v Praze!

1.2.2018

Na All Stars Cup přijíždějí staří známí - Mexičané z Chivasu! Velkoklub z Guadalajary je známý slavným odchovancem Javierem “Chicharitem” Hernandezem, ultramoderním stadiónem Akron a také svou mládežnickou akademií, jež je každoročně zárukou absolutní kvality. Jejím podhoubím jsou tzv. Chivas escuelas, fotbalové školy, kterých je více než 70, jsou rozesety po celém Mexiku a dodávají nejlepší hráče do klubové centrály v Guadalajaře. Vzorem pro výchovu hráčů je holandský fotbal a snoubení tří základních prvků: rychlosti, techniky a agresivity. Mladí Mexičané jsou pravidelným účastníkem All Stars Cupu, do Prahy přijíždějí už popáté. Byli tu v letech 2013, 2014, 2016 a 2017. Nejlepšího výsledku dosáhli hned při své první účasti, kdy došli až do finále. Loni skončili čtvrtí.


Chivas Guadalajara


Zopakuje Avispa Fukuoka loňské parádní představení?

31.1.2018

Další účastník All Stars Cupu je z Japonska. Avispa Fukuoka působí ve stejnojmenném městě (1.5 miliónu obyvatel) na ostrově Kjúšú. V profesionálním fotbale se pohybuje od roku 1995, střídavě mezi první a druhou ligou. Momentálně hraje J2 League. Klub dlouhodobě investuje do mládeže a jeho akademie (stejně jako tým U16) patří k nejlepším v zemi. Avispa Fukuoka přijíždí do Prahy podruhé, loni se po výborných výkonech probojovala až do finále, kde podlehla FC Porto až na penalty. Fukuoka je třetí japonský klub na All Stars Cupu. V roce 2014 na turnaji hrála Jokohama Marinos (v celkovém pořadí na 5. místě), v roce 2015 JEF United (10.)


Avispa Fukuoka


FC Barcelona – více než klub

30.1.2018

FC Barcelona je světový gigant, jeden z největších a nejvýznamnějších klubů fotbalové historie. Jeho rivalita s Realem Madrid je vyhrocenější než jakákoliv jiná, vysoce překračuje rámec sportu. Svědčí o tom i základní heslo: FCB – více než klub. Do katalánského klubu zpravidla přestupují jen špičkoví hotoví hráči, často za závratné sumy. Někteří z nich se zde definitivně stávají globálními legendami a ikonami – Cruyff, Maradona, Ronaldinho, Messi … Soubor hvězd ovšem doplňují i nejtalentovanější mladíci z vlastní líhně. Barcelonská akademie – dříve Masia, dnes Ciutat Esportiva Joan Gamper – je světovou značkou, továrnou na fotbal, která trvale produkuje prvotřídní hráče. Základním rysem jejich hry je absolutní převaha v držení míče, založená na dokonalé technice a taktické ukázněnosti. FC Barcelona přijíždí na All Stars Cup po několikaletém vyjednávání, s týmem, jenž označuje Cadete A. V roce 2010 tu byla FC Barcelona escola, tehdy ovšem v žákovské kategorii U12.


FC Barcelona


FK Zenit Petrohrad poprvé na All Stars Cupu!

29.1.2018

FK Zenit Petrohrad je ruský velkoklub, který v posledních dekádách zažívá trvalý vzestup. Díky silnému sponzorovi Gazprom do města na Něvě pravidelně přicházejí špičkoví zahraniční hráči i trenéři. V kombinaci s nejlepšími domácími fotbalisty je klub konkurenceschopný i na mezinárodní scéně, vždyť jen v posledních šesti letech se třikrát probojoval do osmifinále Ligy mistrů! Českou a slovenskou stopu zde před lety zanechali trenér Petržela a hráči Šírl, Mareš, Čontofalský nebo Hartig. Zenit v loňském roce vybudoval zbrusu nový stadion Krestovsky, kde se budou hrát zápasy letošního MS. V Petrohradě mají kvalitní akademii srovnatelnou s vyspělými kluby v západní Evropě. V areálu je šest hracích ploch převážně s umělým povrchem, fotbalová hala, ale také škola a internát s restaurací. Zdejší akademie sází na agresívní, přitom kombinační a pohledný fotbal. Všechny kategorie důsledně dodržují herní systém 4-3-3, podle potřeby v různých obměnách a variantách. FK Zenit Petrohrad přijíždí do Prahy poprvé, jako druhý ruský klub po CSKA Moskva (2011, 2012, 2013).


FK Zenit


Besiktas JK – třetí turecký klub na All Stars Cupu!

26.1.2018

Besiktas JK, založený v roce 1903, je nejstarší z trojice slavných istanbulských klubů (spolu s Fenerbahce a Galatasaray), které nikdy nesestoupily z turecké ligy. Jak zde bývá zvykem, klub zastřešuje nejen fotbal, ale i další sportovní odvětví. Fotbalisté jsou patnáctinásobní mistři a pravidelní účastníci evropských pohárů. Besiktas vždy vytvářel tým jako směsici domácích hráčů a cizinců, hrávali tu Ricardinho, Chlestov či Carew, dnes například Pepe nebo Quaresma. Od roku 2016 hráči nastupují k domácím zápasům na ultramoderním stánku Vodafone Park, jenž vyrostl na místě legendárního stadionu Inönü. Klubu se v posledních dvou sezónách daří, dvakrát za sebou vyhrál ligu, v letošním ročníku Ligy mistrů i svou základní skupinu a v osmifinále se utká s mnichovským Bayernem. Úspěchy dospělých souvisí i s činností akademie, která se zaměřuje především na kategorie U14 až U21. Tým U16 přijíždějící do Prahy, má ve svém kádru 8 reprezentantů! Besiktas je třetím tureckým klubem na All Stars Cupu po Fenerbahce SK (2012, 2013) a Altinordu Izmir (2016, 2017).


FC Porto


První ázerbájdžánský tým na All Stars Cupu!

25.1.2018

Gabala SC je prvním ázerbájdžánským týmem na All Stars Cupu. Jde o poměrně mladý klub, založený v roce 2005. Město Gabala leží na úpatí Kavkazu, více než 200 km severozápadně od Baku. Gabala SC má ve svém kádru řadu zahraničních hráčů, může si dovolit i známá jména na trenérské lavičce. Mimo jiné tu trénovali Angličan Tony Adams či Rus Jurij Semin. Klub je na vysoké sportovní úrovni, v minulých dvou sezónách se dokonce probojoval do základní skupiny Evropské ligy! Gabala, která disponuje moderním tréninkovým areálem, se také zaměřuje na výchovu mládeže. Díky tomu je pravidelným dodavatelem šikovných mladíků do ázerbájdžánských juniorských výběrů. Její žákovské i dorostenecké týmy často vyjíždějí na turnaje do Evropy i Asie. Na špičkovou mezinárodní konfrontaci si tak hráči zvykají už od útlého věku.


Gabala SC


FC Porto čeká obhajoba loňského vítězství

24.1.2018

FC Porto je po PSG další z evropských velkoklubů na letošním All Stars Cupu. Dvojnásobný vítěz Ligy mistrů, Evropské ligy i Interkontinentálního poháru je dlouhodobou a trvalou značkou fotbalové kvality. Nejen mezi dospělými, ale i v kategoriích mládeže. FC Porto přijíždí do Prahy počtvrté za sebou, což je něco výjimečného, protože klub na stejné turnaje opakovaně nejezdí. V roce 2015 při své premiérové účasti skončili mladí Portugalci druzí, když ve finále podlehli domácí Slavii po bezbrankové remíze na penalty. V roce 2016 si odvezli třetí místo. Loni se FC Porto dočkalo a po finálové bitvě a vítězství na penalty nad japonskou Fukuokou mohli jeho hráči v euforii zvednout ušatý pohár nad hlavu. Letos je tedy čeká výzva největší – obhajoba titulu.


FC Porto


Paris Saint-Germain – první potvrzený gigant

23.1.2018

Paris Saint-Germain je evropský klubový gigant, spolu s Olympique Marseille jeden z dvojice nejslavnějších francouzských klubů. Po kapitálovém vstupu Katařanů v roce 2012 jde také o jeden z nejbohatších fotbalových subjektů. Orientace na mládež je jednou z klubových priorit. Akademie PSG byla založena v roce 2005 a mladým fotbalistům nabízí perfektní podmínky pro přípravu. Klub navíc buduje síť vlastních akademií po celém světě, od Brazílie a USA až po Spojené arabské emiráty a Indii. Ambasadorem je Portugalec Pauleta, bývalý skvělý střelec a kapitán PSG. Paris Saint-Germain přijíždí na All Stars Cup podruhé. Loni při své premiérové účasti se Francouzi nedostali mezi finálovou osmičku, ale turnaj se jim tak líbil, že měli eminentní zájem přijet znovu. Svou účast pro ročník 2018 potvrdili jako první.


Paris Saint-Germain


Vizitky klubů podle časové osy

23.1.2018

S blížícím se desátým ročníkem All Stars Cupu a přibývajícím počtem potvrzených účastí budeme v této rubrice postupně představovat jednotlivé kluby. Nejprve zahraniční, potom tuzemské. Jejich vizitky uveřejníme v pořadí, odpovídajícím časovému sledu přijetí mezi účastníky turnaje. Připomínáme ještě, že krátké profily zúčastněných klubů včetně fotografií týmu U16 najdete na úvodní stránce ASC 2018 po rozkliknutí příslušných klubových log.

Kontakty & sociální sítě


+420 234 119 111

BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4Zobrazit všechny kontakty