ČeskyCS   |   EnglishEN

Vítězem All Stars Cupu 2014 se stali hráči Hamburgeru SV!

Německý tým proměnil svou premiérovou účast na turnaji v nečekané vítězství, když ani jeden ze svých devíti zápasů neprohrál. Gratulujeme!

x

O turnaji

Další rok uběhl a je tu znovu v plné parádě. All Stars Cup 2014 neboli 6. ročník mezinárodního juniorského turnaje, který má pestrou historii, lesk přítomnosti i nemalé ambice do budoucna. Turnaj je postaven na pevně dané vizi, jíž je nabídka špičkové mezinárodní konfrontace pro tuzemské kluby. Současně se však projekt rok od roku vyvíjí, tvaruje a svým způsobem mění. Odpovídá to duchu dnešní doby. Jsme přesvědčeni, že je to tak správně.


Naším klíčovým partnerem, víc než kdykoliv předtím, je Městská část Praha 10. V současném starostovi Mgr. Bohumilu Zoufalíkovi jsme získali vzácného člověka, jemuž jde skutečně o fotbal. Má o něj zájem a je připraven mu pomoci. S tím také souvisí fakt, že vedle SK Slavia Praha se spolupořadatelem turnaje stali Bohemians Praha 1905, další tradiční vršovický klub se sídlem v Praze 10. V praxi to znamená, že All Stars Cup má k dispozici i legendární stadion Ďolíček a areál mládeže na Loko Vršovice.


Při letošním All Stars Cupu se opět utkají hráči narození v roce 1998, což v sezóně 2013/14 odpovídá kategorii U16. Tím se turnaj přehoupl z žákovské do dorostenecké úrovně. To bezpochyby znamená, že akce bude přitahovat větší pozornost než dříve. V šestnácti letech už hráči se svými kluby podepisují první profesionální smlouvy. Stávají se zbožím na fotbalovém trhu, jsou pod pečlivějším dohledem klubů, hráčských skautů a agentů.


Těší nás, že turnaj nemá jen evropské obsazení a stává se světovým. Stejně jako loni se v Praze objeví mexický klub Chivas Guadalajara a spolu s ním i první zástupce asijského kontinentu – Jokohama Marinos z Japonska. Vedle toho premiérově dorazí další slavné kluby – Inter Milán, Atlético Madrid, Hamburger SV či Dinamo Záhřeb, jehož tým loni vyhrál Premier Cup, neoficiální mistrovství světa klubů v dané věkové kategorii. Ve srovnání s loňským ročníkem se při All Stars Cupu představí šest nových účastníků ze zahraničí a jeden staronový z ČR – FC Hradec Králové. Ten po pěti letech navazuje na svou účast v prvním ročníku.


Znovu se tedy můžeme těšit na nové kluby, různé fotbalové školy a atraktivní zápasy soupeřů, kteří na sebe jen tak nenarazí. Možná, že se někomu bude zdát hrací doba zápasů (2 x 15 minut) příliš krátká pro šestnáctileté fotbalisty. My jsme ji však záměrně ponechali, abychom udrželi unikátní hrací systém a s ním spojenou atmosféru turnaje.


Přijďte se o tom přesvědčit na All Stars Cup 2014. Hraje se v areálu SK Slavia Praha, třetí prodloužený červnový víkend. Tentokrát od 13.6. do 15.6. 2014.

Partneři


Generální partner
Destination Group
Záštita nad turnajem
FAČR
Městská část Praha 10
Obchodní partneři
FV Plast
Nadační fond mládežnického fotbalu
SYNOT TIP ARÉNA
ISM
Raiffeisen banka
Nehoda Sport
Chemcosport
Ptáček velkoobchod
World Wine Winestore
Umbro
Promsat
Aqua Palace Praha
TOI TOI
TOP HOTEL
QUIX
Transcentrum
Mediální partneři
Sport 1
Sport 2 HD
Český rozhlas Radiožurnál
Pražský fotbalový svaz
Pražský deník
Charitativní partner
Zelený Život

Kontakty & sociální sítě


BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4Zobrazit všechny kontakty