ČeskyCS   |   EnglishEN

Ivan Breznen

Ivan Breznen, světoběžník s duší sportovce


První dva dny nového kalendářního roku byly pro Ivana Breznena poslední. Zemřel 2. ledna 2023. Ve spánku, v 61 letech. Smrt pro něj byla vysvobozením. Poslední roky jej vysávala zákeřná, dosud neprobádaná neurodegenerativní nemoc, která mu neumožňovala plnohodnotně žít. Nemohl se věnovat tomu, co ho bavilo nejvíc. Cestování po světě. Agentuře All Stars Team, kterou jsme společně založili v roce 2006. Ani turnaji All Stars Cup, který je naším nejznámějším produktem.


Ivan Breznen byl rozený šéf. Měl v sobě něco, co vám musí být shůry dáno. Intelekt, empatii, schopnost jednat s lidmi a domluvit se. Podnikal v cestovním ruchu, ale vlastnictvím sportovní agentury si splnil svůj sen. Měl rád sport, rád poznával sportovce a sportovní prostředí. Ideálně v pozici, kdy zajišťoval cestovní servis pro týmy i sportovní příznivce. Stejně tak byl nadšeným fanouškem. Neustále sledoval sportovní dění, v ruce chytrý telefon s aktivovanou mobilní aplikací livesport.cz. Byl pravidelným návštěvníkem letních i zimních olympijských her, grandslamových turnajů, mistrovství světa ve fotbale i v ledním hokeji.


Sportovní akce také podporoval. V roce 2007 například expedici polárníka Miroslava Jakeše a televizního redaktora Stanislava Bartůška, kteří ze základny na Špicberkách a následném dílčím přeletu došli na lyžích na Severní pól, když veškeré zásoby a nutné vybavení táhli na speciálních saních. Dva roky předtím pomohl dálkové plavkyni Yvettě Hlaváčové při úspěšném pokusu o překonání kanálu La Manche. Dlouhodobě přispíval i nejlepším českým triatlonistům při jejich účasti na nejslavnějším závodě Ironman na Havaji.


Bez vkladu Ivana Breznena by nevznikl ani mezinárodní juniorský turnaj All Stars Cup, dnes jedna z nejprestižnějších akcí svého druhu pro mladé fotbalisty v kategorii do šestnácti let. V roce 2009 jsme absolvovali první ročník, letos se chystáme na dvanáctý. A nebýt covidové pandemie, byl by už patnáctý. Ne náhodou velký Ivan, jak zněla jeho přezdívka, v roce 2014 dostal Cenu za dlouhodobou podporu mládežnického fotbalu v České republice.


Ivan Breznen byl synonymem zcestovalosti. Znal jazyky, měl přátele po celém světě, věděl si rady v každé situaci. Novodobý světoběžník, jenž trvale pendloval po světě a střídal časová pásma. Miloval letadla a život tak trávil ve vzduchu. Jeho životní tempo bylo natolik závratné, že v něm nebylo místo pro odpočinek. Vrhal se z jedné akce do druhé po všech světadílech a zažil toho tolik, na co by ostatním nestačilo deset životů. Lze se jen dohadovat, jestli právě tento styl života nepřivodil jeho nemoc a předčasný trpký konec.


Uměl si neokázale užívat života, měl rád dobré jídlo a pití. Věděl, že zážitky mu nikdo nemůže vzít. Zůstala v něm obyčejná člověčina, velkorysost a smysl pro humor. Jinak by přece jeho oblíbenou rekvizitou nemohl být červený klaunský nos. Je-li smyslem života užít si jej naplno, mít radost z každého dne, který je nám dopřán, Ivan Breznen využil svůj čas dokonale.


R.I.P.Ivan Breznen (vlevo) dostává od Antonína Panenky a Vladimíra Šmicera Cenu za dlouhodobou podporu mládežnického fotbalu v České republice, All Stars Cup 2014
Ivan Breznen (vlevo) dostává od Antonína Panenky a Vladimíra Šmicera Cenu za dlouhodobou podporu mládežnického fotbalu v České republice, All Stars Cup 2014

Dekorování mladých slávistů, All Stars Cup 2012
Dekorování mladých slávistů, All Stars Cup 2012

Zlaté medaile pro Sporting Lisabon, All Stars Cup 2012
Zlaté medaile pro Sporting Lisabon, All Stars Cup 2012

Pohoda v pražské kanceláři na Budějovické, 2011
Pohoda v pražské kanceláři na Budějovické, 2011

Na Madeiře s tehdejším ředitelem fotbalové Sigmy Olomouc Jiřím Kubíčkem, 2009
Na Madeiře s tehdejším ředitelem fotbalové Sigmy Olomouc Jiřím Kubíčkem, 2009

V reprezentačním dresu při Světovém poháru v ledním hokeji v Torontu, 2016
V reprezentačním dresu při Světovém poháru v ledním hokeji v Torontu, 2016

Kontakty & sociální sítě


BUDĚJOVICKÁ 2056/96, PRAHA 4Zobrazit všechny kontakty